25 Mayıs 2020, 0 Comments

Yeni: Instagram’da Markalı İçerik Reklamları

Markalı içerikler evrilen bir ekosistemdir. Markalı içeriklerde işbirliği yapan işletmeler ve içerik üreticiler için doğru araçları geliştirmeye çalışırken, markalardan gelen en büyük taleplerden biri markalı içerik gönderilerini reklam stratejilerine dahil etme imkanının sağlanması olmuştur. Reklamverenler artık içerik üreticilere ait organik markalı içerik gönderilerinin akış reklamları olarak tanıtımını yapabiliyor.

Markalı İçerik Reklamlarını Kullanıma Sunuyoruz

Kişilerin %68’i Instagram’a içerik üreticilerle etkileşimde bulunmak için geldiğini söylüyor. Markalı İçerik reklamlarıyla, işletmeler marka hikayelerini içerik üreticilerin ağzından aktararak yeni hedef kitlelere erişme ve etkiyi ölçme fırsatına sahip olur. İşletmeler, Facebook reklam platformunda kullanıma sunulan araçları kullanarak markayı ve içerik üreticilerin hesaplarını takip eden kişilerin ötesinde belirli hedef kitlelere erişebilirler. Ayrıca reklamlar yayınlayarak, ölçümlere erişim elde ederler ve daha etkili pazarlama kampanyaları yürütmek için belirledikleri hedeflere yönelik olarak kampanyalarını optimize ve test edebilirler. Bu reklamlar akış ve hikayelerde göründüğünde, insanlar her bir gönderide markanın adının yanında “… ile Ücretli ortaklık” ibaresini göreceklerdir. Bu da reklam şeffaflığı için son derece önemlidir.

Uzun süredir müşterilerin modayla ilgili içerikleri güvenilirliğe sahip güvenli kaynaklar yoluyla keşfetmek istediklerini gözlemliyoruz ancak bu gönderilere organik erişim giderek daha da sınırlı hale geliyor. Bu nedenle, içerikleri sosyal medya uzayına rastgele göndermek yerine, ortak içeriklerini doğru müşterilere sunmak için sürekli olarak Markalı İçerikler gibi daha gelişmiş yöntemler bulmaya çalışıyoruz. İçeriklerin tanıtımını doğrudan etki sahibi bir kişinin hesabından yapmak özünde gönderinin marka kullanıcı adından gelen bir gönderiye kıyasla daha özgün olmasını sağlıyor ve bu stratejiden faydalanıldığında önemli ölçüde daha yüksek etkileşim oranları elde edildiğini gözlemliyoruz.

LIAT WEINGARTEN, MARKA İLETİŞİM BAŞKAN YARDIMCISI, OLD NAVY

Kullanmaya Başlama
Markalı İçerik reklamları oluşturmak için iki ana adım bulunur. Bunlardan ilki, markalı içerik üreticilerin işletme ortaklarına gönderi veya hikayelerinin reklam olarak tanıtımını yapmasına olanak sağlamasıdır ve bunu Gelişmiş Ayarlar’dan yapabilirler. Bu işlemi gerçekleştirdiklerinde, işletme ortağı gönderiyi Reklam Yöneticisi’nde Mevcut Gönderiler’in altında görebilir ve gönderiyi akışta veya hikaye formatında bir reklam olarak yayınlamayı tercih edebilir.

İşletmeler ve içerik üreticiler için adım adım talimatlara buradan ulaşılabilir.

Geleceğe Bakış
Markalı İçerik akış reklamları şu anda tüm reklamverenlere sunulmaktadır ve Markalı İçerik hikaye reklamları önümüzdeki haftalarda dünya genelinde kullanıma sunulacaktır. Bu sadece bir başlangıç ve insanlar, içerik üreticiler ve işletmeler için daha da fazla değer sağlamak için markalı içeriklere yatırım yapmayı sürdüreceğiz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir